Відкрита виховна година "Здоров`я - найцінніший скарб"

                                         
В рамках декади початкової школи, цікаво пройшла відкрита виховна година. Були присутні колеги, батьки учнів.Дуже сподобалося дітям бути активними учасниками цього дійства.

   Вони були і в ролі лікарів, що дають поради,
    і активних слухачів.

                              проходили "медогляд.

 Розгадували загадки,
розвязували кросворди, робили висновки.





Весело і з гумором подякували присутнім і попрощалися з гостями.








  Сценарій
  Здоров’я – найдорожчий скарб
Мета
: поглибити розуміння поняття, що для людини головне – це здоров'я. Створити умови для закріплення знань учнів з питань здорового способу життя; розширити поняття про те, що від здоров'я дітей залежить здоров'я нації, а значить благополуччя і добробут всієї України, її майбутнє. Розширити знання дітей про особисту гігієну, виникнення різних хвороб. Формувати здоров’язберігаючу компетентність, санітарно-гігієнічні навички догляду за тілом; сприяти зміцненню здоров'я дітей, покращенню настрою. Розвивати вміння берегти здоров'я, слідкувати за собою, дотримуватися правил безпечної поведінки. Виховувати бережне ставлення до власного здоров`я, життєву потребу – бути завжди здоровим.
Тип: ігровий
                                                 Хід заняття
Учитель. Доброго дня, Доброго здоров’я!
Всім присутнім зичим,
Радо гостей зустрічаєм,
На виховну годину кличем.
Учні. 1.  Гостей радо зустрічаєм,
               І для всіх вітання маєм.  
           2. Ми хочем, щоб ви всі здорові були. 
               Щоб ми, ваші діти, щасливі росли.    
               Щоб болі і смуток  назавжди пішли.
Учитель. Діти, наш народ споконвіку дбав про своє здоров'я, а тому протягом багатьох років з уст в уста передавалися прислів’я –  перлинки народної мудрості. А які ви знаєте прислів’я про здоров’я?
1.      Бережи здоров'я, поки молодий.
2.     Здоров'я мати – вік біди не знати.                               
3.     Хто праці не боїться – того хвороба сторониться.        
4.     Немає щастя без здоров'я.                                             
5.     У здоровому тілі – здорова душа.                               
6.     Як немає сили, то й світ не милий.                            
7.     Здоров'я маємо – не дбаємо, а втративши – зітхаємо.                
8.     Довго спати – здоров'я не мати.                                      
9.      Хто цигарку і горілку любить – той сам себе губить.
Учитель.  Діти, вітаючись, я побажала доброго здоров'я. Всім відомо, що приємно бути здоровим. Міцне здоров'я – це найдорожчий скарб. А чому це так?
Учні.  1. Хто здоровий, той сміється,
               Все йому в житті вдається,
               Радість б'ється в нім щоднини      
               Це ж чудово для людини!
            2. Хто здоровий, той не плаче.
                Жде його в житті удача.
    Він уміє працювати.
                Вчитись і відпочивати.
            3. Хто здоровий – не сумує,
Над загадками мудрує.
Він сміливо в світ іде
Й за собою всіх веде.
4. Здоров'я - це прекрасно.
Здорово, чудово, ясно!
І доступні для людини
Всі дороги і стежини!
Учитель. Отже, найцінніший скарб планети - це людина, а найцінніший скарб людини - це здоров'я. Я хочу, щоб ви, мої любі друзі, були, насамперед, здоровими. І тому ми  сьогодні  поведемо мову про те, як потрібно берегти і зміцнювати своє здоров'я.
Поради лікаря і шкільної  медсестри.
      5. Розкажемо вам зараз, діти.      
Дуже правила прості:
Як за партою сидіти –
Це потрібно у житті.
      6. Спинку рівною тримайте.    
Рук на книжку не кладіть,
Голову не нахиляйте.
Як окличний знак сидіть!
      7. Будуть в вас здорові очі.         
Швидко будете рости.
Хто здоровим бути хоче –
Вмій здоров'я берегти.
Учитель. Після навчання найкращим відпочинком для всіх буде заняття спортом, рухливі ігри, плавання, катання на велосипеді, самокаті, роликових ковзанах, взимку – на санчатах, лижах, ковзанах, фізична праця на свіжому повітрі. Що ви можете про це сказати?
         8. Рух – це життя.
             Він зміцнює здоров'я.     
         9. О спорт! О спорт!        
            Це просто клас!
            Дружім із ним завжди,
            Здоров'я - юність, силу дасть
            І творчої снаги!
       10. Щоб мати здоров'я, слід правильно їсти,
   Вживати поживне і тільки корисне.                   
   Не їсти надміру, не шкодити тілу
             І пам'ятати про вітаміни. (Лікар.)        
       11. Дотримуйся режиму дня,
    Живи по розпорядку:                                  
    Вмивайся, снідай і роби
    Ранкову ти зарядку.(Медсестра.)
       12. Обідати не забувай,                              
     І трохи відпочити,
     А вже тоді поквапсь скоріш:
             Все встигнеш ти зробити. (Лікар.)        
       13. Умиватись треба зранку                              
  
  Добре, добре милом,
  
  Зуби чистити завжди,
 
   Щоб ставали білі.
      14. Не забудь перед обідом                                 
    Руки добре мити,
    Ну, а ввечері ще й ноги,
    Як у бруді жити? .(Медсестра.)
      15. Розчешуся гребінцем,                        
    Що мені купили.
    Фрукти, овочі не їм,
    Доки не помили.
      16. Продукти різні споживай,                    
    Здоров'я добре й гарне май. (Лікар. Медсестра. )
Учитель. А зараз дослухаймося,
                  і в гру «Рима» пограймося ,
                  Перевірим, як все чули,
                  чи нічого не забули.       
        1. Щоб було усе в порядку,
            Вранці робимо...(зарядку).
        2. Свою ти силу покажи,
            З водою кожен день... (дружи ).
        3.  Потрібні організмові продукти,
    Дуже корисні овочі та... (фрукти).
        4.  Дітям, дорослим дуже потрібно
    Дихати часто свіжим... (повітрям).
Учитель.  Молодці! Чи всі правила були вам відомими!
          Тепер вже ніщо й ніколи не заважатиме вам бути здоровими.                  Спасибі вам, друзі, за гарні дорадки.
          А зараз, я ще пропоную загадки.
1. Волосся зачесане певним чином. (Зачіска)
2. Чим більше миється, тим менше стає. (Мило)
3. Предмет особистої гігієни. (Люстерко)
4. Їстівні плоди дерев та кущів, що містять вітаміни. (Фрукти).
5. Збудники захворювань. (Мікроби)
6. Речовина для чищення зубів. (Паста)
7. Речовина для миття волосся. (Шампунь)
 – Я дуже задоволена вами, вашими знаннями. А тепер невеличкий медогляд.
Всі дихайте.
Не дихайте.
          Станьте прямо, усміхніться,
          Один на одного подивіться,
          Очима поморгайте,
          Тихесенько сідайте.
-Я оглядом задоволена, бо ніхто з дітей не хворий, всі веселі, всі здорові, далі вчитись всі готові.
 Щоб зберегти та зміцнити своє здоров'я, кожна людина повинна бути
озброєною знаннями, виконувати настанови та поради лікарів, дотримуватись
режиму дня, загартовуватись. Давайте перевіримо, чи знаєте ви правила
збереження та зміцнення здоров'я і пограємо у гру. Я буду говорити фрази, а
ви – відповідати «корисно»
- плескати в долоні, або «шкідливо» - тупотіти
ногами. Тільки не помиліться!
– Робити зарядку.
– Умиватися й чистити зуби.
– Смоктати пальці.
– Гризти нігті.
– Обтиратися вранці мокрим рушником.
– Сутулитися за столом.
– Човгати ногами.
– Провітрювати приміщення.
 – Молодці, діти! А тепер – такі вам поради. Дотримуйтесь їх і обов'язково будете здоровими. Допоможуть їх озвучити…(Діти з емблемами «Мило», « Зубна щітка»,  «Чашка», «Гребінець».)
1. Щоб міцне здоров'я мати,
    Треба добре – добре знати
    Дітям правила прості,
    А за змістом – золоті!
2. Щоб нічого не боліло,
    Полюбити треба мило!       (мило)      
    Часто й чисто руки мити
    Та охайному ходити.
3. Щоб здорові зубки мати,
    Слід про них щоденно дбати:
    Чистить, ротик полоскати
    І твердого не кусати.           (зубна щітка)
4. Овочі та фрукти мити,
    Щоб ніколи не хворіти.
    Бо мікроби щохвилини
    Так і липнуть до людини!   (пляшка з водою)
5. Та й волосся причесати.
    Щоб красивий вигляд мати.
    А в кишені кожну днинку
    Носову носи хустинку.        (носовичок)
6. Щоб здоровим довго жити,
    Воду слід усім любити,
    Мило, пасту, гребінець -
    Будеш справжній молодець!(гребінець)
– Я знаю, діти, що ви дотримуєтеся цих правил, а ще дуже любите ігри. Тому пропоную вам погратися. Ви згодні?
Гра «Пригадай казку»
– Пригадайте назви українських народних казок, герої яких сильні,
витривалi, мужні, сміливі. («Котигорошко», «Кирило Кожум'яка»)
– Роздивіться iлюстрацiї до цих казок i скажіть, з чого видно, що герої
мають здоров'я? (Вони високі, сильні, красиві, спортивні.).
– Подумайте, на кого з казкових героїв ви хотіли б бути схожими? Чому?
(Відповіді учнів.)
(Гра «Розсипанка»
- Зберіть розсипані склади i прочитайте приказку.
Здо  скарб жит най у біль ро ший в'я ті
(Здоров'я -–  найбільший скарб у житті.)
– Поясніть значення слова «скарб». (Скарб – те, що має надзвичайну
цінність, виняткові якості.))або
Гра «Склади вислів»
Розгадування кросвордів по групах:
І група:
1.     Казка про двох мишенят і півника. («Колосок»)          
2.     Про кругленького, що Лисичка з`їла. («Колобок»)
3.     Казка про курочку, що яка… (Ряба)
4.     Герой казки « Коза-дереза», що як укусить… (Рак)
5.     Казка про того, що був Солом`яний  (Бичок)
ІІ група:
1.     Вміють кусати і жувати. (Зуби)
2.     Легенями… (Дихають)
3.     Бачать… (Очі)
4.     Їжу кладемо в… (Рот)
5.     Вмиваємо… (Обличчя)
6.     Все чують… (Вуха)
7.     Є ще в роті… (Язик)
ІІІ група:
1.     Бігають, стрибають,
     в ходьбі допомагають. (Ноги)
2.     В нашім домі є ставок,
Повно в ньому є рибок,
Кицька хоче рибку з’їсти,
Та боїться в воду лізти. (Акваріум)
3.      Вишня та малина,
 Сунички та банани
 В кошиках біленьких,
 В солодкій   сметані. (Йогурт)
4.     Лежить верба посеред села,
 Розпустила гілля у кожне подвір’я. (Дорога)
5.     Два брати через дорогу живуть,
 А один одного не бачать. (Очі)
6.     Хто бачить найдальше? (Розум)
7.     Чорний Івась,
Дерев’яна сорочка,
Де носом веде,
Там рисочку кладе. (Олівець)
8.     Рогатий, а не бик, 
Шість ніг без копит. (Жук)
9.     Два братики-вусатики, В обох жовтенькі сорочки. Стоять в кутку два братики, Повисували язички. (Черевики)
10. Друга буква в слові «ми».
11.  Стась закинув вудку в річку,
 піймав рибку невеличку.
 Та пустив її з руки,
 бо кусались плавники. (Йорж)
Конкурс на звання кращого міма.
(Викликаний учень, отримує завдання показати будь-яку ознаку здоров'я
тільки за допомогою міміки i жестів. Завдання чує тільки виконавець. Решта
учнів намагаються відгадати цю ознаку. (Гарний апетит, здорові зуби,
веселий настрій, міцний сон тощо.)
Учитель. –  Отже, найбільше багатство, яке є в людини – це здоров'я.
– Що ж треба робити, щоб бути здоровим? (Вiдповiдi учнів.)
– Я вам бажаю завжди бути здоровими, дбати про себе i ніколи не забувати,
що здоров'я -- це неоціненний подарунок природи, якого ми не помічаємо,              поки не вичерпуємо його запас.
Я бажаю вам, малята,
Буть здоровими завжди.
Зуби чистити, вмиватись,
Щоб уникнути біди.
Фізкультурою займайтесь,
На повітрі більше грайтесь.
Загартовуйтесь, купайтесь.
Не сумуйте, посміхайтесь.
Назавжди запам'ятайте:
Більше немає скарбу, як здоров'я ваше.
На радість всім – і тату й мамі
Ростіть усі здорові й гарні.
Бо здоров'я дитини – то багатство родини.
А здоров'я народу – то багатство країни.
Учитель. Сьогодні ми з вами багато чого пригадали, дещо дізналися нове, над чимось задумалися. Ростіть здоровими, діти, щоб раділи ви світові, а світ радів вам!
Швидко спливають хвилини –
От і прощатись пора.
Я на прощання вам зичу
Щастя, здоров'я, добра.
Усі разом.          Здоров'я – це сила!
                    Здоров’я – це клас!
                    Хай буде здоров'я
                    У вас і у нас!

                                                       (Звучить весела музика)
                          





Немає коментарів:

Дописати коментар